Künefenin Yeni Adresi Asi Künefe

Künefenin Yeni Adresi Asi Künefe

Anavatanı Hatay olan künefe, kendine has kadayıfı ve peyniri ile asırlardır Türk mutfağının en lezzetli tatlıları arasında yerini korumaktadır. Künefeyi diğer şerbetli tatlılardan ayıran pek çok farklılığı vardır. Öncelikle sıcak şekilde servis edilmesi ve kendisine has peyniri ile diğer şerbetli tatlılardan ayrılır. Künefe her peynir ile yapılmaz. Tariflerde kolaylıkla yapılabilmesi için dil peyniri ya da kaşar peyniri konulması tavsiye edilir ancak orijinal lezzetini vermez. Künefenin Hatay künefe diye ayrıcalıklı bir yeri olması bu lezzeti tamamlayan ürünlerin burada ustaları tarafından üretilmesidir. Hatay ili dışında farklı bir yerde üretilen künefe aynı tadı vermez. Ancak ustaları ve malzemeleri Hatay menşeili ile kesinlikle orijinal lezzeti içeren bir künefe yiyebilirsiniz.

Künefe Sunumu

Künefe üretilen malzemelerinden yapılan sunuma kadar ince bir iştir. Ustalık ve beceri gerektiren künefe lezzetini buradan alır. Genellikle istenilen porsiyonun boyutuna uygun tepsilerde pişirilen künefe, alttan ateşli ocaklarda çevrilerek pişirilir. Şerbeti ise daha önceden yapılarak soğutulur. Masaya şerbetlenmemiş şekilde gelen sıcak künefeye soğuk şerbet eklenir. Böylelikle künefe lezzetini tamamlamış olur. Sunum için bazı işletmeler üzerine kaymak ya da dondurma koymaktadır. Ancak bu orijinal lezzeti vermez. Künefenin üzerinin tamamının antep fıstığı ile kapatılmış olması gereklidir. Bu şekilde orijinal Hatay künefesi lezzetine ulaşmış olur. Künefe sunumunda mutlaka su ikram edilir. Şerbetin içerisinde yoğun miktarda şeker bulunur. Ve bu şekerin yakıcılığını alması için su içilir.

Künefe Satışı

Künefe satışı son zamanlarda artan miktarda dondurulmuş künefe olarak satılmaktadır. Asi Künefe, bu konuda 40 yıllık künefe yapım tecrübesi ile hizmet vermektedir. Kendilerine özel İstanbul künefe imalathanesi ile kalite kontrolleri devamlı yapılan ürünler üretmektedir. Orijinal Hatay künefesi lezzetini sağlayan Asi Künefe, bu lezzetin devamlılığı için kendi ürettiği peynir ve kadayıfı devamlı olarak testlere tabi tutmaktadır. Böylelikle ortaya her zaman aynı orijinal lezzetli Hatay künefeleri ortaya çıkmaktadır. Pek çok dağıtım noktası bulunan Asi Künefe, hızlı ve sorunsuz şekilde Türkiye`nin her yerine Hatay künefesi lezzetini taşımaktadır. http://www.asikunefeleri.com/index.html sitesinde siz de verilen kaliteli hizmetleri inceleyebilirsiniz.