Künefede Hangi Peynir Kullanılır

Künefede Hangi Peynir Kullanılır

Çok uzun bir süre boyunca künefenin yapılışıyla ve hazırlanışıyla ilgili işlemler firmalar arası sır olarak görülmüştür. Bazı firmaların aşırı derecede lezzetli ürünler ortaya koymalarına karşın bazılarının kuru künefeler hazırlamaları, kaliteyi açıklamaktadır. Bu zamana kadar peynirinin tek olarak satın alınmak istendiği nadir tatlılardan bir tanesi olan künefe halen ilgi görmektedir. Künefe hangi peynirden yapılır ? Keçi sütünden üretilen peynirin tuzsuz olanları, künefeler için kullanılan en lezzetli peynirler arasında yer almaktadır.

Hatay Künefe Yapılışı ve Lezzetli Künefe

Elde edilen tecrübe ve hazırlanış bilgileri doğrultusunda bir künefenin sadece dakikalar içerisinde servis edilebilecek duruma getirilebilmesi son derece normaldir. İçerisinde bulunulan dönem de dahil olmak üzere her zaman için künefenin beğenilen ve yoğun bir ilgi gören yiyecek olduğu bilinmekteydi. Künefe hangi peynirden yapılır ? Künefeye özel olarak tanımlanan keçi peyniri aracılığıyla en lezzetli künefeler yapılarak satışa sunulmaktadır. Hatay`da en yoğun dükkan zincirlerinden bir tanesi olan künefeciler, gelişimlerini daha sonra büyükşehir olarak bilinen şehirlere taşımışlardır. Böylece künefenin özel peyniri de çiftliklerden rahatlıkla temin edilebilmiş ve düzenli satış gerçekleşmiştir.

En İyi Künefe Nerede Satılıyor?

Sektördeki gelişimin net bir şekilde görüldüğü yerlerin başında ASİ Künefe geliyor. Bu firmanın gelişiminde tamamen müşterilerin katkısı bulunduğu görülebilmektedir. Bu zamana kadar belirli zaman dilimleriyle birlikte verilen hizmette sadece belli başlı değerlerden faydalanılmıştır. 1960 yılından itibaren aralıksız bir şekilde kaydedilen gelişim, künefenin tarihini de gözler önüne sermektedir. Bu zamana kadar hem çiftlik alanında, hem de satış hizmetinin farklı boyuta ulaşmasında çalışmalar yürütülmüştür.

Zaman içerisinde ASİ Künefe gelişimini önemli boyuta ulaştırmayı başarmış ve istenen düzeydeki hizmeti tahsis etmeye başlamıştır. 11 farklı mekanda hizmetin aktif bir şekilde verilebiliyor olması da bunun bir göstergesidir. Künefe hangi peynirden yapılır ? Künefenin yapılabilmesi için çoğu zaman keçi peyniri kullanılmaktadır. Bu peynirin tamamen tuzsuz olması, tatlının lezzetini belirleyen önemli faktörlerden bir tanesidir. Kısa zaman içerisinde farklı peynirler de denenmiş ve her ağız tadına uygun olacak şekilde geliştirmeler yapılmaya başlanmıştır.