Künefe Sevenler İçin Bilgilendirici Bir Yazı Künefe Besin Değeri

Künefe Sevenler İçin Bilgilendirici Bir Yazı Künefe Besin Değeri

Künefe doğu Akdeniz bölgesine has olan bir tatlıdır. İlk başlarda bu tatlı her ne kadar yöresel bir lezzet olsa da zaman içinde ülke geneline yayılarak her insan tarafından sevilmiş ve her ilde önemli bir tatlı konumuna gelmiştir. Ancak yine de Hatay ve İskenderun bölgelerine özel bir tatlıdır. İki kat kadayıf ve de içindeki özel peyniri ile oluşan bu tatlı hakkında merak edilen bir konu da Künefe Besin Değeri konusudur. Bu tatlı diyet yapmakta olan bir kişi için aslında pek önerilen bir şey değildir. Ancak künefenin üzerine dökülecek olan su ve şekerden oluşan şerbetteki şeker oranını bir hayli azaltarak diyetliyken bile bu tatlıyı yeme şansını elde edebilirsiniz. 150 gramında yaklaşık 380 kcal olan künefe kilo kontrolünü sağlamak isteyen insanlar için pek önerilen bir tatlı değildir. Çünkü şerbetli bir tatlıdır.

Hazır Künefe Nasıl Yapılır

Hazır künefenin yapımı aslında oldukça kolaydır. Çünkü sizler için Antakya bölgesinde bulunan künefe firmaları bunu hazırlamış ve dondurarak paketler içine koymuşlardır. Sizler de bu iki kat arasındaki özel peynirli tatlıyı paketinden çıkarıp önce güzel bir şekilde tavada ısıtacaksınız. Bu sırada da bir yandan şeker ve sudan oluşan şerbeti yapmaya başlayabilirsiniz. Künefe Besin Değeri konusunda eğer endişeleriniz var ve kilo kontrolünüzü düzenliyorsanız o zaman şeker oranını normalden az tutarak bu karışımı yapıyorsunuz. Kaynayana kadar bir tencere içinde karıştırıyor ve ardından da sıcak olarak paket içinden çıkan künefenin üzerine döküyorsunuz. Artık servise hazır bir konuma geliyor.

Hazır Künefe İçin Asi Marka Künefeler

Asi markası Antakya bölgesinde olan bir firmadır. Bu marka tam 40 yıldır siz değerli müşterilerine büyük bir lezzeti sunmaktadır. Aynı zamanda da kaliteli bir Künefe Besin Değeri sayesinde de diyet yapmakta olan insanlar için de oldukça önemli bir tatlı konumundadır. İçindeki peynir ve kadayıf ile oldukça güzel bir lezzet uyumu sağlamış olan bu marka tam 40 yıldır aynı tadı sizlere sunuyor.