Künefe ile Meşhur Olan İlimiz

Künefe ile Meşhur Olan İlimiz

Türkiye, hemen hemen her şehrinde özel ve meşhur yemekleri ve tatlıları ile bilinen bir ülkedir. Dolayısı ile de ülkemiz içerisinde bulunan hemen hemen her şehrin ve her yörenin özel bir yemeği ve tatlısı bulunmaktadır. Künefe de bu bağlamda bir yöreye ait olan meşhur tatlılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Künefe hangi ilimizde meşhurdur sorusuna cevap olarak Hatay şehrini söyleyebiliriz. Bu şehir içerisinde bulunan Antakya ilçesi de, özellikle künefe ile ünlenen ilçe olarak bilinmektedir. İskenderun ve bunun gibi diğer ilçeler de, künefe ile ünlenen ilçeler olarak söylenebilir. Ancak günümüzde künefe tatlısı, sadece Hatay ya da Antakya şehirlerinde değil, tüm ülke genelinde bilinmekte ve tüketilmektedir.

Künefe Nerelerde Yenir?

Günümüzde hemen hemen her şehirde, şehir içerisinde bulunan her türlü restaurant ve yemek servis mağazalarında künefe tatlısına ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra söz konusu tatlının özellikle İstanbul ve bunun gibi diğer büyük şehirlerde de kurumsal yemek mağazaları aracılığı ile ve diğer özel sadece künefe restaurantları aracılığı ile sunulduğunu da belirtebiliriz. Bu bağlamda künefe hangi ilimizde meşhurdur sorusu kapsamında, bu tatlıyı her şehirde tadabileceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle de Ankara ya da İstanbul gibi şehirler içerisinde bulunan mağazalara, ASİ künefe markası ile dağıtım yapıldığını da bu noktada belirtebiliriz.

Künefe Yapımı ve Dağıtımı

Bahsetmiş olduğumuz bu Asi künefe firması, genellikle dondurulmuş künefe ürünlerini, özel bir dağıtım ağı aracılığı ile Türkiye`nin dört bir yanına dağıtmakta ve bu yol ile de herkese lezzetli bir hizmet vermektedir. Künefe hangi ilimizde meşhurdur cevabı kapsamında, ASİ künefenin de, bu yöreye özgü yöntemler ile üretim yaptığını ve bu yol ile de orijinal künefe ürünlerini tüm ülkeye dağıttığını söyleyebiliriz. Künefe tatlısının yanı sıra ASİ aracılığı ile kadayıf türü tatlıların ve buna benzer tatlıların da aynı üretim yöntemi ile üretildiğini ve dağıtıldığını da bu noktada ekleyebiliriz. Söz konusu firmaya ulaşabilmek için de http://www.asikunefeleri.com/index.html internet sitesini kullanabilir ve bu şekilde firmanın tüm iletişim adreslerini ve dağıtım noktalarını öğrenebilirsiniz.