Künefe ile Meşhur Olan İl

Künefe ile Meşhur Olan İl

Ülkemizin her farklı şehrinde, birçok farklı yemek türü ve tatlı türü ün kazanmış ve günümüzde tüm ülke kapsamında bir yemek kültürü zenginliği oluşmuştur. Bu bağlamda özellikle Hatay ve bu bölgede yer alan diğer şehirlerin bilhassa yemek ve tatlı konusunda son derece zengin bir yapıya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Söz konusu Hatay şehri içerisinde bulunan Antakya yöresinde de özellikle tatlı çeşitlerinin özel yöntemler ile yapıldığını ve bu bağlamda da ülke çapında ün kazandığını söyleyebiliriz. Bu bilgi bağlamında künefe nerede meşhur sorusuna cevap olarak Antakya, yani Hatay şehrini cevap olarak verebiliriz. Bu şehir kapsamında ilk olarak yapılan ve daha sonra da Türkiye başta olmak üzere birçok farklı ülke içerisinde de büyük bir beğeni ile karşılanan künefe, bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Künefe Nerelerde Yenebilir?

Hatay ili ve Antakya ile İskenderun ilçelerinde hemen hemen her yerde bulunan künefe, ayrıca Türkiye içerisinde bulunan diğer tüm şehirlerde de yapılmakta ve müşterilere sunulmaktadır. Özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir ve bunun gibi diğer büyük şehirlerdeki ortalama bir restaurantta bile bu tatlı türüne ulaşmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra diğer şehirlerde de ortalama bir yemek servis mağazası aracılığı ile künefe tatlı türüne ulaşabileceğinizi ve bu yol ile de söz konusu lezzetten yararlanabileceğinizi belirtebiliriz. Künefe nerede meşhur sorusu kapsamında, bu bilgiler bağlamında Hatay ve Antakya cevabını verebiliriz ve ayrıca diğer şehirlerde de bu tatlıya ulaşılabileceğini belirtebiliriz.

En Kaliteli Künefe

Bahsetmiş olduğumuz bu tatlı türünü son derece kaliteli bir şekilde ve doğal malzemeler ile üreten ve bu şekilde de tüm halka sunan firmaların başında ASİ künefe gelmektedir. Bu firmanın açılımı ise Antakya`nın Seçkin İkramı olarak karşımıza çıkmaktadır. Künefe nerede meşhur sorusunun bir başka cevabı da, bu bağlamda ASİ künefe markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de birçok özel yöntem ile üretim yapması ve daha sonra da hazır bir şekilde diğer restaurant ve yemek servis mekanlarına sunması sayesinde, bu tatlıya kolayca ulaşabileceğinizi belirtebiliriz.