Künefe Hamuru Yapmanın En Pratik Yolları

Künefe Hamuru Yapmanın En Pratik Yolları

Künefe, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan en lezzetli tatlıların başında yer almaktadır. Söz konusu tatlı, Hatay yöresine ait olup tüm ülke genelinde yoğun bir ilgi ile talep edilmektedir. Dolayısı ile de farklı illerde de bu tatlı için ev yapımı tarifleri aranmakta ve bu yönde de bilgiler yayınlanmaktadır. Bu içerik kapsamında da künefe hamuru nasıl yapılır, sorusuna cevap verebilir ve bu yönde açıklamalar yapabiliriz.

Künefe Hamuru Malzemeleri

Tek kişilik bir künefe yapabilmek için öncelikli olarak malzemelere hangi miktarlarda sahip olmanız gerektiği yönünde bilgi verebiliriz. 150 gram tel kadayıf, 100 gram tereyağı, 100 gram dil peyniri, 1 kaşık pekmez. Pekmez şart değildir fakat daha güzel bir görüntü elde edebilmek için genelde kullanılır. Künefe hamuru nasıl yapılır sorusu dahilinde bu bilgileri elde ettikten sonra, şerbet hakkında da bilgi verebiliriz. Şerbet için de ¾ su bardağı şeker, 1 su bardağı su, 1 ya da 2 damla limon gerekmektedir. Öncelikli olarak şerbeti hazırlamanız gerekiyor. Çünkü şerbet soğuk, künefe sıcak olmalıdır. Daha sonra da künefe hamurunu ve içini hazırladıktan sonra, tereyağında kızartabilir ve şerbeti ilave edebilirsiniz. Bunun sonrasında da kaymak, fıstık ya da bunun gibi ek ürünler ile künefenin üzerini süsleyebilir ve bu yol ile de lezzetli bir şekilde servis yapabilirsiniz. Şimdi de künefeyi hazır olarak üreten ve bu şekilde satışa sunan en kaliteli firma hakkında bilgi verebilir ve inceleme yapabiliriz.

Hazır Künefe ve Kalite

Söz ettiğimiz yöntemler ile künefe hamuru nasıl yapılır konusunda zorluk çekmek istemiyorsanız hazır künefeden yararlanabilirsiniz. Hazır olarak satılan künefe, çok daha pratik bir şekilde pişirilebilmekte ve bu yol ile de son derece kısa bir süre içerisinde servis edilebilmektedir. Hazır olarak sunulan künefe ürünlerini en kaliteli şekilde üreten ve dağıtıma sunan marka ise bu noktada ASİ künefe olarak karşımıza çıkmaktadır. ASİ künefe ürünleri ile ya da diğer tatlı ürünleri ile son derece kullanışlı ve kolay bir şekilde tatlınızı hazırlayabilir ve bu yol ile de servis edebilirsiniz.