Künefe Antakya’da Yenir, İşte Tadım Yapabileceğiniz Bazı Adresler

Künefe Antakya’da Yenir, İşte Tadım Yapabileceğiniz Bazı Adresler

Künefe Antakya kapsamında oldukça meşhur şekilde ortaya koyulan ve olmazsa olmaz tatlılardan biri olarak görülen yöresel tatlardan sadece bir tanesidir. Hem tatlı hem de tuzlular bakımından oldukça geniş bir mutfağa sahip olan bu il içerisinde en iddialı tatlıcılardan bir tanesi de Asi Künefe olarak adlandırılan firmadır. 40 senedir künefe sevenler ile muhteşem tatları bir araya getiren bu firma zaman içerisinde kişilerin en çok uğradıkları mekanların başında gelmeye başlamıştır. Son dönemlerde hakiki künefe yapan yer bulmak bu denli zorken Asi Künefe adeta lezzet duralarından biri haline dönüşmüştür.

Künefe Yenirken İçilebilecek İçecekler Nelerdir?

Her yöresel yemeği tüketmenin birbirinden farklı püf noktaları bulunmaktadır. Örneğin Antakya`nın en meşhur yiyeceklerinden biri olan künefenin yanında dondurma eni mi yenmez mi sorusu en çok dikkat çeken başlıkların en tepesine oturmuş bulunmaktadır. Künefe yerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Bu noktalardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

Künefe Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Künefe Antakya kapsamında yapılıyor ise zaten kullanılan her ürünün yöresel bazda üretime koyulduğu bilinmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Asi Künefe bu noktada en çok hassasiyeti gösteren firmaların da başında gelmektedir. Siz de genel itibari ile işleme konulan maddelerin kullanımını daha da sıklaştırmak ve yöresel ürünlerden başka ürün kullanılmamasın istiyorsanız Asi künefe bu konuda olmazsa olmaz seçilerinizden bir tanesi olmalıdır. Künefenin yapımı sırasında en önemli püf noktalarından bir tanesinin kullanılan tereyağının tam manası ile doğal olması kriteri olduğunun da altının çizilmesi gerekmektedir.