Künefe Ankara

Künefe Ankara

En çok tercih edilen ve yapımı kolay olan tatlılar arasında künefe bulunur. Eğer siz de şerbetli tatlıları seviyorsanız, bu konuda lezzet duraklarınızı bilmeniz gerekir. güneydoğu Anadolu lezzeti olarak yaygın olan künefeler, ülkenin dört bir yanında yapılır ve satılır. Künefe Ankara konusunda yine bu bölgede hizmet veren yerlerden destek alabilirsiniz. İsterseniz malzemelerini alıp evde kendiniz de tatlınızı yapabilirsiniz. Elbette bunun için kıvamı tutturmak gerekir.

Evde Künefe Yapmak

Evde künefe yapmak için kadayıf temin etmelisiniz. Tel kadayıfla hem künefe hem de kadayıf, ekmek kadayıfı ya da kadayıf dolması gibi tatlılar yapılır. Hepsinin de yapılışları kolaydır. Sadece kıvamı tutturmak ve doğru malzemeyi kullanmak gerekir.

Peynirli kadayıf yapmak isterseniz, yöresel peynirleri kullanabilir ya da buna en yakın tatları alabilirsiniz. Künefe Ankara için isterseniz dil peyniri ya da tuzsuz olan lor peynirini tercih edebilirsiniz. bunlar en yakın peynir tatları olarak geçer.

Evde künefe yapmak için şerbetinizi önceden hazırlamalı ve en az yirmi dakika bekletmelisiniz. Bu önemli bir püf noktasıdır. Bunun dışında, malzemelerinizi kaliteli seçmeniz şarttır.

Künefe Nasıl Yapılır?

Künefe yapmak gayet kolay. Bunun için şerbeti bir kenarda hazırlayın. Şeker ve sudan oluşan şerbete mutlaka birkaç damla limon suyu ekleyin de şekerlenme olmasın. Bu karışımı kaynatın ve kıvamı koyulaşana kadar devam edin. En fazla yarım saat içinde kıvam ortaya çıkacaktır.

Kadayıfları alıp tepsiye dizmeniz gerekir. Ne kadar istiyorsanız, o kadar ayarlama yapmanız lazım. Düz tepsiler pişirme konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Tereyağla yağlanan tepsi ya da tavada pişirme işleminizi yapabilir, daha sonra şerbeti dökebilirsiniz.

Künefe Ankara için antep fıstığı, ceviz, fıstık gibi maddeleri üst kısma dökebilirsiniz. Böylece görüntü daha şık olacak ve bunların tadını da alacaksınız. Kaymaklı kadayıflar kış aylarında tercih edilir. Yazın serinlemek için dondurmalı kadayıf yiyebilirsiniz. Asi Künefeleri`nde kaliteli malzeme ve uygun fiyatlar sizi bekliyor. Ne zaman isterseniz siparişinizi verebilir ve dolayısıyla, gerek hazır gerek malzeme olarak satın alabilirsiniz. Kaliteyi ucuza almak için Asi Künefeleri`ni tercih edebilirsiniz.