Kalite Politikası Ve Asi Künefe

Kalite Politikası Ve Asi Künefe

Künefe asırlardır Türk mutfağının en kıymetli ve en sevilen tatlıları arasında yerini korumaktadır. Anavatanı Hatay olan künefe kendine has tarzı ile pek çok tatlıdan ayrılır. Sıcak servis edilmesi, içerisinde kendisine has eriyen tuzsuz peynirinin olması, irmikle yeniden geçirilmiş kadayıfın kullanımı gibi özellikleri künefeyi tatlılar arasında ayrıcalıklı bir noktaya koymuştur. Künefeyi hazırlaması kadar pişirmesi de ustalık ister. Alt tarafı pişen künefeyi diğer tarafa çevirmek ustalık ve maharet ister. Tabi ki hiçbir künefe Hatay`da yenilen künefe kadar lezzetli olamaz. Ancak ustanın ve malzemenin Hatay`dan gelmiş olduğunu düşünürsek farklı şehirlerde de aynı lezzete ulaşılabilir. Özellikle dondurulmuş künefe ile birlikte bu lezzet Türkiye`nin her yanına sağlanabilmekte.

Künefenin Sunuluşu

Hatay künefe sunulurken masaya şerbetlenmiş şekilde getirilmez. Genellikle şerbeti masanın üzerinde dökülür. Burada önemli olan şerbetin soğuk tatlının ise sıcak olmasıdır. Ve tatlı soğutulmadan yenilmelidir. Ve genellikle tatlı yanında bir bardak su ile ikram edilir. Şerbetteki şekerin yakıcılığını alması için ikram edilen su, sıcak havalarda yenen künefenin hararetini almaya da yardımcı olur. Ancak künefe servis edilirken üstüne dondurma ya da kaymak konulmaz. Künefeci olduklarını iddia eden tatlıcılar bile bu hataya düşmektedirler. Künefe üstünün tamamı örtük şekilde antep fıstığı ile kaplanır. Bu şekilde lezzeti tamamlanmış olur. Diğer şekillerde de lezzetli olur ancak orijinal lezzet fıstık ile sağlanır.

Künefe Temini

Künefe satışı ve künefe temini orijinal lezzet arayışından ötürü ortaya çıkmıştır. Asi Künefe tam bu noktada insanların ihtiyaçlarına profesyonel çözümler üretmiştir. Kalite politikaları doğrultusunda kendi imalathanelerine sahip olan Asi Künefe, sürekli aynı lezzeti koruyabilmek için ürünlerini denetimlerden geçiriyor. İstanbul künefe satışı ile birlikte diğer tüm şehirlere künefe dağıtımı yapan Asi Künefe dağıtım ağını çok iyi oluşturmuş durumdadır. Şoklanmış künefeler lezzetini kaybetmeden tüm Türkiye`ye servis edilmektedir. Asi Künefe`yi farklı kılan 40 yıllık tecrübeleridir. Bu tecrübe hem tatlının lezzetini sağlar hem de Hatay künefesinin orijinalliğini korumasına destek olur. http://www.asikunefeleri.com/index.html adresinden siz de verilen hizmetleri inceleyebilirsiniz ve Asi Künefe`nin kalitesine tanık olabilirsiniz.