İstanbul’da Bir Lezzet Durağı

İstanbul’da Bir Lezzet Durağı

İyi ki Türkiye`de yaşıyorum dedirten bu lezzet, Hatay`dan bizlere gelen sıcacık bir rüzgar gibi. İkinci porsiyonu istemekten çekinmeyeceğiniz Künefe İstanbul`da Nerede Yenir?

Hatay`ın tescillenmiş lezzetini İstanbul`la buluşturan bir çok künefeci mevcut. Bu durumda künefe yemek için illa ki Hatay`a gitmenize gerek yok. Her zaman önce yedik, sonrasında künefeyi anılarla demlendirdik.

Şerbeti özel içi peynirli sıcak kadayıf olan künefenin usta ellerden çıkması gerekir. Bildiğimiz gibi Hatay künefenin başkentidir. Bizi en mutlu eden şey, bu zenginliğin ve bu tadın o yörenin yani Hatay`ın mutfağından çıkmış olmasıdır.

Künefe İstanbul`da Tatlandı

Hatay`ın doyumsuz künefe lezzetini İstanbul`da keşfetmek isteyenler için harika bir önerimiz var. Hatay`ın tarihi ve kültürel zenginliklerini geniş kitlelere aktarabilmek amacı ile Künefe artık İstanbul`da. Hatay`dan getirilen kadayıf ve peynirle yapılan künefeler yine Hatay usulü dilim şeklinde servis ediliyor.

Hatay`dan bütün ülkemize yayılmış olan bu lezzet, bizden dünyaya yayılmış harika bir lezzet olmakla birlikte yediği tattan zevk almak isteyenler için Künefe İstanbul`da Nerede Yenir sorusuna cevabı bizler bulduk.

Tuzsuz peynir ve ince tel kadayıftan hazırlanan künefe, şerbeti döküldükten sonra isteğe göre fıstık ve kaymak ile birlikte sıcak servis edilen mükemmel ötesi bir tattır. Fırın ve kasaplar dışında künefe yapan esnafların sayısı oldukça fazladır. Fakat usta ellerden çıkmış kömür ateşinde pişen bir künefenin tadını asla unutamayacaksınız.

Lezzete Lezzet Katan Bir Mekan

Künefenin lezzetine lezzet katan peynir, bu lezzete lezzet katan Asi Künefelerinin peynir imalatı Hatay`da devam etmektedir.

Bir künefenin olmazsa olmazı olan malzemeleri peyniri, yağı ve kadayıfıdır. İstanbul`da 5000 kadar işletmeye künefe satan bu firma, dev bir zincir oluşturmuştur. Projelerinden bir tanesi de sıcak satış noktalarıdır. İlk satış mağazaları Eminönü`nde faaliyete geçmiştir. İşletme Osmanlı motifler ile dizayn edilerek, Künefe İstanbul`da Nerede Yenir sorunuza verilecek en tatlı cevaptır. Paket servisinin olmamasının sebebi Künefe piştiği yerde yenilir, uzağa gitmez mantığıdır. Çünkü sıcak olarak servis edilen bu tatlı bu sözün doğruluğunu desteklemektedir.

http://www.asikunefeleri.com/index.html adresinden bu güzel mekanın internet sitesine ulaşabilirsiniz.