Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

Hazır Künefe Nasıl Pişirilir?

Günlük yaşamın yoğun temposunun ortaya çıkardığı ihtiyaçla hızlı bir gelişim kazanan hazır gıda sektörü, gün geçtikçe farklı örneklerle karşımıza çıkmaktadır. Tüketicilerden gelen talepler doğrultusunda farklı seçenekler üreten hazır gıda firmaları, akla gelebilecek hemen her tür yiyeceği evlerde hızla hazırlanabilir hale getirmektedirler. Zaman açısından büyük avantaj sağladığı gibi, lezzet olarak da restoranlardakinden ayırt edilemeyecek kadar başarılı olan bu hazır yiyeceklerden biri de dondurulmuş künefe.

Doğu Akdeniz mutfağının seçkin lezzetlerinden biri olan künefe, yapımı oldukça uğraş gerektiren ve zaman alan bir tatlı çeşididir. Ana malzemeleri kadayıf, peynir ve şerbet olan künefenin hazırlanması aynı zamanda ustalık da gerektirmektedir. Özellikle Hatay künefesi, kullanılan malzemeden pişirme yöntemine kadar her şeyiyle özen isteyen bir tatlıdır. İstanbul künefe satan yerler bile, artık Hatay künefesi lezzetini yakalamak için dondurulmuş hazır künefeyi tercih etmektedirler.

Hazır Künefenin Pişirilmesi

Hatay künefesi dendiğinde İstanbul künefe firmaları arasında ilk akla gelen markalardan biri olan Asi Künefeleri tarafından tek porsiyonluk paketlerde hazırlanıp dondurularak satışa sunulan hazır künefenin pişirilmesi ve sunuma hazır hale getirilmesi son derece pratiktir. Paketten çıkarılarak tepsiye yerleştirilen dondurulmuş künefenin kısık ateşte çevrilerek yavaş yavaş pişirilmesi gerekmektedir. Birden fazla porsiyon hazırlanmak istendiğinde, büyük bir tepsiye ayrı ayrı yerleştirilen künefeler, fırına verilerek de pişirilebilmektedir. İki tarafının da iyice kızarması sağlandıktan sonra ılık şerbet döküldükten hazır hale gelen künefe, servis edilmeden önce çeşitli kuruyemişlerle süslenir. Künefede en çok Antep fıstığı tercih edilse de; kaymak ile yapılan sunumlar da hem mideye hem de göze hitap etmektedir.

Hazır Künefe Satışı

Müşterilerine eşsiz Hatay künefesi lezzetini tattırmak isteyen seçkin işletmeler tarafından ilk tercih haline gelen dondurulmuş hazır künefe satışı için Asi Künefelerinin http://www.asikunefeleri.com adresinde bulunan web sitesi ziyaret edilebileceği gibi, markanın ürünleri marketlerde de bulunabilmektedir. 60`lık ve 100`lük paketlerde satışa sunulan dondurulmuş künefe, uygun koşullar sağlandığında çok uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Tekli paketler ile satışa sunulması nedeniyle ihtiyaç duyulan adette buzluktan çıkarılarak hızla servise hazırlanabilmektedir.