Hazır Künefe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hazır Künefe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hatay Künefe olarak bilinen ve sıcak olarak servis edilen geleneksel tatlıyı artık sadece mekanlarda değil, evlerinizde de istediğiniz an yiyebilirsiniz. Gelişen teknolojiye bağlı olarak soğuk hava şartlarında saklanabilen ve istediğiniz anda tüketebileceğiniz hazır künefeler yapılır. Uzun yıllardır künefe yapan ve deneyimli ustalara sahip olan Asi Künefe firması, ürünlerinde hiçbir şekilde katkı ya da koruyu madde kullanmaz. Tamamen organik ve özel malzemelerle yapılan künefelerin besin değeri ilk günkü gibidir. Gıda mühendisleri tarafından yapılan her ürün incelenir ve sağlık koşullarına uygun olduğu tespit edilir. Buzluklarda altı aya kadar saklanabilmesinin sebebi ise katkı maddesi değildir. Soğuk hava şartlarında yaşayamayan mikroorganizmaların künefeye yaklaşamamasıdır. Bu sebeple güvenmediğiniz diğer markaları satın alırken içinde kullanılan malzemeleri incelemeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra sipariş ettiğiniz künefeleri size ulaştığı andan itibaren üç gün içerisinde buzluğa koymanıza gerek kalmadan tüketebilirsiniz. Özel paketlerde satışa sunulan Dondurulmuş Künefe çeşitlerine de yer verilmiş ve kişilerin tercihine göre gönderimi gerçekleştirilir.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Servis Edilir?

Hatay künefesi olarak bilinen künefenin diğer şehirlere göre yapım ve sunuş şeklide farklıdır. Örneğin Mersin künefesi büyük tepsilerde yapılır ve dilimlenerek servise sunulur. Gaziantep`te ise Antep fıstığıyla kaplana künefeler yapılır ve isteğe bağlı olarak kaymak eklemesi de yapar. Lezzet olarak farkı olmayan Künefe Satışlarında herkes damak zevkine uygun olanı tercih eder ya da satın alır. Pratik bir şekilde hazırlanan ve sunuma hazır hale getirilen hazır künefeler tek kişilik olarak paketlenmiştir. Bu sebeple servis yaparken bu durum göz önünde bulundurulmalı ve tatlı ikiye bölünmemelidir. Dilerseniz künefenin üzerini süsleyebilir veya dondurma ekleyerek de servis edebilirsiniz. Ayrıca künefe hem sıcak hem de soğuk içeceklerle de servise uygundur. Herkes tarafından beğenilen künefe çeşitleri ile misafirlerinize şık ve leziz ikramlarda bulunabilirsiniz.

Dondurulmuş Künefe Saklama Koşulları

İstanbul Künefe satışları için özel olarak hazırlanan dondurulmuş künefe çeşitleri, soğuk depolarda muhafaza edilir. Bu sebeple satın alınması durumunda da evlerinizin buzdolabında değil, buzluğunda saklanması gereklidir. Buzluklarda ortalama altı aya kadar raf ömrünü muhafaza edebilirsiniz.