Hataya Özgü Künefe Antalya İlinde Nerede Satılır

Hataya Özgü Künefe Antalya İlinde Nerede Satılır

İki kat kadayıf ve arasına konulan özel künefe peyniri ile yapılan bu tatlı Hatay ve İskenderun bölgelerine has bir lezzettir. Oldukça sade ve tuzsuz bir peynir kullanılarak yapılan bu künefenin üzerine de en son olarak su ve şeker karışımını kaynatarak oluşturulan şerbeti dökerek sıcak bir şekilde servis edebilirsiniz. İlk başlarda yöresel bir lezzet olan bu tatlı sonralarda yavaş yavaş bir çok ile de yayılarak en sonunda tüm ülke geneline yayılmıştır. Künefe Antalya iline de bu şekilde gelmiş ve Antakya`daki özel künefe imalatı yapan firmalardan buraya gönderilmiştir. Bu sayede Antalya gibi diğer önemli İstanbul Ankara İzmir Bursa gibi illerde de bu tatlıya rastlamanız oldukça normaldir.

Dondurulmuş Künefenin Yapılışı Nasıldır

Dondurulmuş künefe Antakya`da künefe imalatı yapan firmaların diğer illere dağıttığı paketli çeşitleridir. Bu paket içinde satılan künefelerde tıpkı gerçek künefe şeklinde yapılmaktadır. Asıl amaç keçi inek gibi bir hayvandan alınmış sütle imal edilen peynirden yapılır. Bu peynirin tuzsuz olması da önemli bir özelliktir. Bu şekilde doğru şekilde olan peyniri alıp iki katlı bir kadayıf içine konulara künefe elde ediliyor. Bunlar dondurulup paketlenerek tüm illere dağıtılmaktadır.

Künefe Antalyada da bu şekilde özel paketlenmiş hallerinde bulabilirsiniz. Bu paketlerin içinde çıkan künefeyi önce bir tavada ısıtıyor ve ardından da üzerine sıcak bir şekilde olan su ve şeker karışımından oluşan şerbeti dökeceksiniz. Bu şekilde sıcak bir servis ile künefeyi yiyebilirsiniz.

Dondurulmuş Hazır Künefe İçin En Kaliteli Marka Hangisidir

Dondurulmuş künefe kapsamında en kaliteli ürünleri asi markası üretmektedir. Antakya bölgesine has olan bu tatlı buradaki asi markasının imalat fabrikalarında yapılarak ülkenin dört bir yanına gönderilmektedir. Bu sayede de Künefe Antalya İstanbul Ankara İzmir bursa gibi illere dağıtılmaktadır. Buralarda da künefe sever insanlar için çeşitli yerlerde satışa sunulmaktadır.

Asi markasının künefe sektöründe 40 senelik bir kalitesi vardır. 40 yıl boyunca aynı damak lezzetini devam ettiren ve kalitesi ile de ön planda olan bu marka tercih edilmesi gerek en ilk künefe markasıdır.