Hatay Künefe Satışı İle Yurt Dışına Açılmak

Hatay Künefe Satışı İle Yurt Dışına Açılmak

Ülkemizde en çok tercih edilen ve tüketilen geleneksel tatlımız künefe, aynı zamanda yurt dışındaki pazarlara da açılmıştır. Hatay Künefe Satışı ile birçok ülkeye dondurulmuş künefe gönderimi gerçekleştirilir. Yurt dışında ünlü mekanlar da kafe ve marketlerde ülkemizde olduğu gibi künefe bulabilme imkanı artmıştır. Dondurulmuş künefelerin hazırlanması da pratik olduğu için pek çok kişi tarafından yoğun olarak tercih edilir. Ayrıca toplu siparişlerde ödenen rakamlarında ekonomik olması da gıda sektörüyle uğraşan kurumların tercih etme sebepleri arasında yer alır. Dondurulmuş künefelerin içinde katkı malzemesi bulunmaz ve besin değerini ilk günkü gibi korumaya devam eder. Ayrıca lezzeti bakımından da hazır tüketmiş olduğunuz künefelerden hiçbir farkı yoktur ve dondurulmuş ürün olduğu anlaşılmaz. Siparişlerde kızartma ya da servis yapabilmek için özel tabak hediyesi de yer alır.

Hatay Künefesinin Farkı Nedir?

Anavatanı Hatay olan künefe aynı zamanda pek çok şehir tarafından hazırlanarak tüketime uygun hale getirilir. Ancak her şehrin kendine özgü künefe yapımı vardır ve lezzetleri genellikle aynıdır. Mersin künefesi özel olarak üretilmiş büyük tepsilerde yapılır ve dilimlenerek servis edilir. Hatay Künefe tatlısı ise tek kişilik servis tabaklarında hazırlanır ve aynı tabakla servis edilir. Genellikle Hatay Künefe Satışı yapılır ve tek kişilik olarak servis edilmesi tercih edilir. Ayrıca servis edilirken üzerine kaymak ya da dondurma da eklenerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Fıstıklı ve cevizli olarak yapılan künefe, kişilerin zevkine göre satışa sunulur. Dondurulmuş olarak da satın alabileceğiniz tatlıyı kolayca hazırlayabilir ve istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Künefe Yapımında Hangi Peynir Kullanılır?

Hatay Künefe Satışı ile piyasada tüketicilere sunulan ürünlerde özel üretilmiş peynir çeşitleri kullanılır. Mutlaka tuzsuz ve pişirildiğinde erimiş olması gereken peynirin yapımı da oldukça zahmetlidir. Ayrıca market ya da bakkallarda özel olarak üretilmiş peynir türünü bulmak çok zordur. Hatay, Antep, Urfa ve lor peynir çeşitlerinin hepsi künefe yapımı için uygundur ve sık olarak kullanılır. Kullanılan malzemelerin temini açısından zorluk yaşayan kişiler aynı lezzete sahip olan dondurulmuş ürünleri de tercih edebilirler.