Hatay Künefe

Hatay Künefe

Hatay künefe çeşitleri bireylerin en sık tercih ettikleri künefe çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Sunum ve lezzet konusunda özgün nitelikte olan tatlı tiplerinden biri olarak gösterilen künefe, basit yapısına rağmen oldukça lezzetli ve estetik bir tatlı tipi olarak bilinmektedir. Hatay, künefenin anavatını olarak bilinmektedir ve en lezzetli künefelerin bu bölgede yapıldığı düşünülmektedir. Hatay künefeleri genelliklle porsiyonlarına göre bir sunum şekli içerisinde girerler. Büyük porsiyonlu künefeler demir tepsilerde, küçük porsiyonlu olan künefe tipleri ise küçük tabak veya tepsilerde getirilmektedir. Künefenin çevrilmesi ve yenilebilecek formu almasını sağlayacak olan bireyin işlem sırasında hassas davranması ve künefenin dağılması durumuna yol açmaması gerekmektedir.

Hatay Künefe Fiyatları

Hatay künefe fiyatları genellikle künefenin porsiyonuna ve boyutuna göre farklılık göstermekte olan bir konu olarak bilinmektedir. Bazı künefecilerde fiyatlandırma işlemi sırasında künefe yanında verilen dondurma, fıstık , ceviz gibi ürünler de fiyatlandırmaya dahil olan ürünler olarak nitelendirilseler de firmamız bu tip ek ürünleri fiyatlandırma işlemi sırasında hesaba katmamaktadır. Hatay künefe çeşitleri bireyler tarafından en sık tercih edilen künefeler olarak bilinmektedirler. Hatay`da ortaya çıkmıiş olan künefe kavramı günümüzde dahi en lezzetli ürünlerini anavatanında vermektedir. Hatay künefelerinden esinlenerek Hatay künefeleri ile oldukça benzer bir lezzet yapısına sahip olan künefeler üreten firmamız Hatay künefesi seven bireylerin tercih etmesi gereken firma tiplerinden biri olarak bilinmektedir.

Hatay Künefesi Farkı

Hatay künefesinin diğer künefelerden temel farkı Hatay künefesi sunumunun diğer bölgelerde yapılan künefe sunumundan farklı olması durumdur. Her yörede yapılmakta olan künefe tatlısı, yörenin özelliklerine göre farklı bir sunum şekli alır. Fakat lezzet içeriğinde herhangi bir farklılık gözlemlenmez. Pişmiş künefelerin üzerine antep fıstığı, ceviz veya fındık gibi yemişler veya kuru hindistan cevizi serpilebilmektedir. Bu garniler arasında sunum için en sık kullanılanı antep fıstığıdır. Serviste her zaman bir bardak su da künefe ile birlikte verilmektedir. Su, tatlıda bulunan yüksek şekerin yakıcılığını alır ve sıcak havalarda yenilen künefenin vermiş olduğu hararetin atılması durumuna büyük oranda yardımcı olur.