En Kaliteli Tatlar İçin Asi Künefeleri

En Kaliteli Tatlar İçin Asi Künefeleri

Künefe, genel olarak güneydoğu Anadolu bölgesinde görülür. Ana vatan olarak Hatay göz önünde bulundurulur. Hatay künefe daha çok peynirli yapılsa da, sade seçenekleri de görmek mümkün. Eğer siz de seçiminizi böyle bir lezzetten yana kullanmak isterseniz, geleneksel Türk mutfağı hizmeti sunan yerleri tercih etmeniz gerekir.

Künefe ve Kadayıflar

Künefe satışını görebilirsiniz. son yıllarda hayat hızlı ve yoğun olduğu için insanlar pratik tarifleri mutfakta uygulamak ister. Geleneksel lezzetleri herkes tatmak ister; ancak bunlar için vakit ayırmak gerekir. Asi künefeleri bu durumu düşündü ve ona göre kaliteli ürünleri sizinle buluşturmaya karar verdi. Antakya`dan gelen özel lezzet sayesinde, zaman düşünmenize gerek yok. İstediğiniz ürünleri hemen alabilir ve kendi tatlılarınızı yapabilirsiniz. Hazır seçeneklerin kalitesiz olduğunu düşünmeyin, çünkü bu konuda yerinden gelen malzemeler sizin için kullanılıyor.

Dondurulmuş künefe en pratik yöntemlerden biridir. Siz de istediğiniz tatlıların dondurulmuşlarını seçebilir ve zamanı gelince derin dondurucudan çıkarıp kullanabilirsiniz. Üstelik bunun için ek bir şey yapmanıza gerek kalmaz. fırını ısıtın ve ürünü koyun. Tatlınız hazır olacak. Sadece şerbet yapmak gerekecektir. Bu da kolay bir prosedürdür. Bunu için şeker ve suyu bir kabın içine koyun ve kaynamaya bırakın. Bir süre sonra renk koyulaşacak ve kıvam şurup gibi olacaktır. Kaynamaya başlayınca içinde birkaç damla limon damlatın. Karıştırın ve beş dakika daha pişirip istediğiniz kıvama gelince altını kapatın. Tatlınıza göre miktarı ayarlayabilirsiniz.

Kadayıf ve Künefe Yapmak

İstanbul künefelerini çeşitli merkezlerde tatma şansınız olur. Bu konuda çeşitli medeniyet mutfaklarını deneyebilirsiniz. Kendi tatlınızı yapmak içinse, bazı püf noktalarını incelemeniz gerekir. Mesela en önemlisi şerbet kıvamıdır. Mutlaka limon damlatmalısınız ki şekerlenme olmasın. Genelde bire bir kullanılırken, bazen bir bardak suya bundan biraz daha az bir şeker koyulur. İşlem kolay olsa da, kıvamı tutturmak ve bir kısmını önce döküp bekletmek gerekir. Dinlenme sonrasında kalan kısmı da dökebilirsiniz. Böylece şerbeti daha iyi yedirmiş olursunuz. Ayrıca ılık bir şekilde şerbet dökmeniz gerektiğini unutmayın.