Bir Porsiyon Künefe Besin Değeri

Bir Porsiyon Künefe Besin Değeri

Ortaya kaliteli ve lezzetli bir sonuç çıkabilmesi için künefelerin her biri firmalar tarafından aynı oranda malzeme kullanılarak üretilmektedir. Bir porsiyondaki kalori miktarının farklı bir porsiyondakinin çok üstünde veya çok altında olmasına izin verilmez. Künefe besin değeri açısından hem diyet yapanlara hem de kalori ihtiyacı olan zayıf kişilere uygun yiyeceklerden bir tanesidir. Tatlı olması nedeniyle bazı kişiler tarafından önyargıyla bakılıyor olsa da, gün içerisinde her zaman tüketilebilmektedir. Hem akşam yemeği sonrasında hem de canınızın çektiği bir zaman diliminde bir porsiyon künefe tüketebilirsiniz. Şerbetin keskinliğini azaltmak için isterseniz tahin veya kaymak da kullanabilirsiniz.

Hatay Künefe Yapılışı ve Lezzetli Künefe

Kişi başı bir porsiyon olarak belirlenen miktardaki kalori oranı, birkaç meyve yenildiğinde alınacak olan kaloriyle aynıdır. Bundan dolayı da eğer herhangi bir günde canınız meyve istemiyorsa künefe de tüketebilirsiniz. Künefe besin değeri hesaplamasında 12 santimetre ile 12 santimetre olarak belirlenen tabak esas alınmaktadır. Bu tabakta satışa sunulan bir porsiyon künefedeki kalori miktarı ortalama 426 kalori olmalıdır. Şerbet ve Antep fıstığı ne kadar fazla konulursa, kalori de bir o kadar yükselecektir. Aynı şekilde eğer farklı tatlılar da tüketmek isterseniz, kalori oranlarını inceleyebilir ve künefeyle karşılaştırabilirsiniz.

En İyi Künefe Nerede Satılıyor?

Her bir porsiyonda kişinin sağlık değerlerini farklı boyuta taşımayacak ölçüde malzeme kullanılmaktadır. ASİ Künefe`nin hizmet politikasında sağlığın ve lezzetin çok büyük bir yeri bulunuyor. En yararlı besinin bile çok fazla tüketilmesi halinde zararlı olabileceği biliniyor. Bundan dolayı bir kişinin hem ilk lokmada hem de son lokmada aynı lezzeti alabileceği şekilde bir porsiyon belirlemesi yapılmıştır. Böylece ASİ Künefe aracılığıyla piyasaya sürülen miktar hem dondurulmuş olarak satışta, hem de firmanın salonlardaki satışında aynı özelliklerdedir.

Uzun bir süre boyunca künefe satışı yapılmış ve peynirdeki özellikler hiçbir şekilde değiştirilmemiştir. Diğer tatlılardan ayrılmasını sağlayan özel peynirini düzenli olarak çiftliklerde üretmeye devam eden ASİ Künefe halen hizmet vermektedir. Künefe besin değeri incelendiğinde ortalama bir porsiyon künefenin içerisinde toplamda 426 kalori elde edilebileceği görülmüştür.