Asi Künefeleri Tarifleriniz İçin Birebir

Asi Künefeleri Tarifleriniz İçin Birebir

Tatlı yapmak, biraz ustalık ve el ayarı ister. Hatay künefe genelde insanlar tarafından tercih edilen bir tatlıdır. Hatay yöresine ait olsa da, bu bölgeye yakın olan birçok yerde görebilirsiniz. Elbette Türkiye`nin her yerinde bu tatlıyı bulabilirsiniz. Eğer evinizde yapmak isterseniz de, bunun hiç zor ve uğraştırıcı olmadığını göreceksiniz. gerek künefe, gerekse buna benzer bir tatlı olan kadayıf konusunda birbirinden farklı tarifler ve uygulamalar görebilir ve bunları uygulayabilirsiniz.

Hatay`dan Gelen Tat Asi Künefeleri

Künefe satışında en bilinen markalardan biri olan Asi Künefeleri, uzman bir kadroyla çalışıyor ve tüketiciler için özel olanaklar sağlıyor. Tariflerinizi yapmak için kullandığınız malzemelerin kaliteli olması gerektiğini bilirsiniz. Bu kaliteli malzemeler için, siparişinizi oluşturmanız yeterli. Ana malzeme olan hamuru saklayabileceğiniz şekilde satın alabilirsiniz. Gerek toptan gerekse perakende satış olanağından faydalanabilirsiniz.

Dondurulmuş künefe almanız halinde, derin dondurucunuzda saklayabilirsiniz. Böylece hazırda tatlınız olur. Ani vaziyetler için derin dondurucudan hazır kadayıf ya da künefenizi çıkarır ve şerbeti yapıp üstüne eklersiniz. Bunun zaman almadığını biliyorsunuz. Yani zamandan kazanmak için dondurulmuş ürünler en büyük yardımcınız olacaktır. tatlılarınızı yapmak için kaliteli dondurulmuş malzemeleri kullanmalısınız. Asi künefeleri bu konuda farkını ortaya koyuyor ve tüketicilere en iyiyi memleketinden getiriyor.

Kadayıf ve Künefe Tarifleri

İstanbul künefe ya da kadayıf için restoran seçenekleri fazladır. Genelde geleneksel lezzetlerin olduğu yerlerde bu tatlıları görebilirsiniz. Tarifleri evde yapmak da kolaydır. Sadece belli püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Hazır ürünler kolaydır elbette; ancak tel kadayıfı alıp kendiniz tatlılarınızı yapmak istiyorsanız, kızartma, fırın ya da tava seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Seçtiğiniz tatlıya göre pişirme alışkanlıkları da değişiklik gösterir. Sütlü, sade ya da peynirli seçenekler bulunur. bu alternatifler arasından seçiminizi yaparken damak tadınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Peynir seçimi için Hatay, Antep ve Urfa peynirleri iyi olsa da, bu peynirleri bulmak herkes için mümkün olmayabilir. Az tuzlu ya da tuzsuz, çiğ peynire yakın peynirlerin tercih edilmesi gerekir. Dil peyniri ya da lor peyniri kullanabilirsiniz.