Asi Künefeleri Bol ürün Skalasıyla Hizmetinizde

Asi Künefeleri Bol ürün Skalasıyla Hizmetinizde

Hatay künefe yemek için Hatay`a gitmek elbette her zaman mümkün olan bir durum değildir. Asi Künefeleri Hatay`ı ayağınıza getiriyor. Bu özel tat için sadece iletişim kurmanız yeterlidir. Bol ürün skalası arasından seçim yapabilirsiniz. Üstelik sadece künefe değil, kadayıf konusunda da hazır ürünler bulacaksınız.

Künefe ve Kadayıf Malzemeleri

Künefe satışına bakınca, ana malzemenin kadayıfla aynı olduğunu göreceksiniz. künefe ve kadayıf hamuru genelde insanlar tarafından hazır alınır ve bu şekilde tatlılar yapılır. Zaten bu hamuru hazır alınca, gerisi çok kolaydır.

Kolay olan bu tatlıların yapımında kıvamı tutturmak gerekir. Farklı tarifler görseniz de bunların tarzının farklı olduğunu genel olarak birçok şeyin aynı olduğunu görebilirsiniz. Kadayıf ya da künefe yapacaksanız, Asi Künefeleri size dondurulmuş künefe olanağı da sunuyor. Dolayısıyla bu dondurulmuş ürünleri alabilir ve derin dondurucuda uzun bir süre saklayabilirsiniz. Ne zaman isterseniz hamurunuz hazır olmuş olur. Üstelik hazır olanlar arasında şoklanmış, yarı şoklanmış, çiğ, yarı pişmiş ya da pişmiş seçenekler bulunur.

Sütlü Kadayıf Sunumu

İstanbul künefe konusunda tarifler fazladır. Sütlü kadayıf nasıl yapılır, buna birlikte bakalım.

Malzemeler:

Şerbet malzemeleri:

Önce şerbeti hazırlayalım. Geniş bir tencere içine tüm malzemeleri koyalım ve kaynamaya bırakalım. Birkaç sefer karıştırabilirsiniz. Renk koyulaşıp kıvam kendine gelince ocaktan alabilirsiniz.

Kadayıfı alalım ve iyice parçalayalım. Bitkisel margarin ve sıvı yağını üstüne döküp yedirelim. Havanda ceviz ve fındığı ezelim ve şeker ekleyelim. Bu karışımın içine süt ekleyelim. Bir büyük fincan alalım ve kadayıfa şekil verelim. Fincana önce kadayıf sonra hazırladığımız içi koyalım ardından üzerini kapatalım. Bir tepsiye yağlı kağıt koyalım ve hazırladığımız topları üzerine yerleştirelim. Fırını 180-200 derecede ısıtıp tepsiyi fırına koyalım. Daha sonra pişince çıkarıp üzerine şerbet dökelim. Kadayıfımız hazır.