Asi Künefeleri’yle Tatlınızı Daha Kaliteli Yapın

Asi Künefeleri’yle Tatlınızı Daha Kaliteli Yapın

Künefeyle aranız iyiyse mutlaka Asi Künefeleri`nin tadına bakmalısınız. Hatay künefe alternatiflerinin yanı sıra, kadayıf ve farklı lezzetlerin malzemelerini de üretir. Antakya mutfağından gelen yöresel lezzetler için hemen siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Antakya`dan Gelen Tat

Künefe satışına bakınca, malzemelerin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Künefede kullanılan malzemeler zaten çok az olduğu için, bunların da hem dengeli ve kararında hem de kaliteli kullanılması gerekir. Asi Künefeleri evde künefe yapmak isteyenler için bu fırsatı sağlıyor. Özellikle misafir geldiği zamanlarda hem el emeği bir şeyler yapmak ister hem de her zaman buna fırsat bulamayız. İşte böyle zamanlarda

Dondurulmuş künefe iyi bir çözüm yolu olacaktır. Hazır malzemeli dondurulmuş seçenekler sayesinde, tatlılarınızı hemen fırına atmanız yeterli olacaktır.

Şerbetli tatlılarda önem verilen konuların başında şerbet gelir elbette. Bu şurubu tam kıvamında yapmak gerekir. bunun için ölçülere uymak şarttır. Sanıldığı gibi şerbet sadece şeker ve suyla yapılmaz. Karışıma ocaktan almadan evvel limon eklemek şarttır. Böylece şekerlenme ve gereksiz bir tat ağzınıza gelmez.

Kadayıf Dolması

İstanbul künefe merkezlerinde bile az görebileceğiniz tatlılardan biri de kadayıf dolmasıdır. Bu özel tatlının nasıl yapıldığını anlatalım.

Malzemeler:

Malzemeleri birleştirmek için;

Tatlı şerbeti için;

Yapılışı: Önce şerbet için bir kap alıp su ve şekeri koyalım ve kaynamaya bırakalım. Kaynamaya başlayınca limon damlatalım. Daha sonra birkaç dakika daha kaynatıp kıvamına bakıp ocaktan alabiliriz. Kadayıfları alalım ve cevizleri içine koyup saralım. Bir tabağa yumurta, bir bardak süt ve vanilyaları koyalım. Bunu sos haline getirip sardığımız kadayıfları içine bandırıp bir tavada kızartalım. Kızarma işlemi bittikten sonra üzerine şerbet dökelim. Bu özel tat sayesinde, gelen misafirleriniz farklı bir şey denemiş olacak. Asi Künefeleri malzemeleriyle tarifiniz çok daha lezzetli olacak. Afiyetle tatlınızı yiyebilir ya da sunabilirsiniz.