Asi Künefeleri’yle Kaliteyi Yakalayın

Asi Künefeleri’yle Kaliteyi Yakalayın

Kaliteli tatlı yemek herkesin haklı. Türk mutfağı bu konuda oldukça zengindir. Özellikle şerbetli tatlılar konusunda alternatifler fazladır. Eğer siz de bu tatlıları seviyorsanız, bilhassa yapımı basit ama etkili olan Hatay künefe`yi deneyebilirsiniz. hayat yöresinden olan bu lezzet için hamur ve kullanılan diğer ek malzemeler, bunların kalitesi önemlidir. Bu nedenle Hatay`da yedikleriniz diğer şehirlerde yediklerinizden farklı olur.

Hatay`dan Gelen Künefeler

Künefe satışında Asi Künefeleri farkını ortaya koyuyor ve malzemelerini tam yerinden getiriyor. Siparişlerinizi oluşturduğunuz anda, tam yerinden servis olanağı olacaktır. Türkiye`nin her yerine olan servis olanağı sayesinde, herkes bu lezzetten faydalanabilir. Kadayıf ve künefe konusunda seçenekler ve tarifler fazladır. Yani bu tariflerde kullanılan ürünler aynı olsa da yapımlarınızın farklı olduğunu görebilirsiniz.

Dondurulmuş künefe alma fikriniz varsa, Asi Künefeleri bu konuda da hizmet sunar. İstediğiniz zaman tatlılarınızı hemen yapabilmek için dondurulmuş ürün alternatiflerinden yararlanmak oldukça pratik bir seçimdir. Siz de istediğiniz tarifleri seçebilir ve bunları dondurucunuzda hazır tutabilirsiniz. Sadece tarifler değil, aynı zamanda hamuru da hazır olarak tutma şansınız vardır. Bu konuda seçim size ve sizin zamanınıza bağlıdır. Hazır ürünlerde şerbeti hazırlamak size düşer. Bu da oldukça basit bir aktivitedir. Zamanınız bol değilse, hazır ürünleri değerlendirmek mantıklı olur.

Kadayıf ve Künefe Tariflerinde Ek Malzemeler

İstanbul künefe ve kadayıf yapmak için, malzeme kullanımı önemlidir. Mesela bir ceviz içi ya da fındık – fıstık içi kullanacaksanız, bunların özel ve doğal ürünler arasından seçilmesine özen göstermeniz gerekir. Kadayıf konusunda daha çok tarifle karşılaşabilirsiniz. Künefe ise bu konuda daha stabildir. Sade ve peynirli olmak üzere iki tür görebilirsiniz. Her iki tatlıda da dondurma ya da kaymak kullanıldığını görebilirsiniz. yaz aylarında dondurma sizi ferahlatacaktır. Kış aylarında kaymak daha çok tercih edilir.

Peynirli bir tatlı yaparken tuzu az olan ya da tuzsuz peynir seçilmelidir. Kadayıf ve künefede de durum budur. Bu nedenle ek malzeme olan peyniri geleneksel peynirlerden olan Urfa, Hatay ya da Antep`ten seçebilir ya da dil peyniri ve lor peyniri kullanabilirsiniz.