Asi Künefeleri’nde En Yeni Tarifler

Asi Künefeleri’nde En Yeni Tarifler

Hatay künefe yapma gibi bir düşünceniz varsa, bunun doğru malzeme seçimi ve kullanımından geçtiğini bilmelisiniz. Genel olarak Hatay bölgesinde yoğun olarak yapılan; ancak Adana, Urfa, Antep gibi şehirlerde de rastlayabileceğiniz künefe, farklı şekillerde sunulabilir. Burada önemli olan, malzeme ve sunum.

Künefe Yapmak Çok Kolay

Asi Künefeleri künefe ve malzemelerin temininin ne kadar kolay olduğunun bir göstergesidir. Künefe satışı için takibinizi yapabilir ve en özel künefeleri kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için malzemeye bir bütçe ayırmanız gerekir. Malzemeler az olduğu için fiyatlar da yüksek olmayacaktır. Asi Künefeleri en kaliteli ve yerinden getirilen malzemeleri uygun fiyata kullanıcılarla buluşturuyor.

Dondurulmuş künefe bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Çok vaktiniz yoksa malzeme ya da direkt künefenin dondurulmuş versiyonunu satın alabilirsiniz. böylece zamanı iyi kullanış olursunuz. Zamandan kazanmak için dondurulmuş ürünler her zaman kurtarıcıdır. Dondurulmuş malzemenin üzerine şerbeti hazırlamanız gerekir. şeker ve suyla hazırladığınız şerbetin kıvamını tutturmak önemlidir. bunun için oranlara dikkat etmeniz gerekir. hatta şekerlenmeyi önlemek için birkaç damla limon suyunu kaynamadan beş dakika önce karışıma eklemek akıllıca olacaktır.

Asi Künefeleri Siparişi

İstanbul künefe için elbette restoranları deneyebilirsiniz. Eğer evde künefe yapmak isterseniz, dondurulmuş ya da hazır künefe hamurlarını kullanabilirsiniz. Sadece künefe değil, kadayıf malzemesi ve çeşitleri konusunda seçenekler bulunur. Tarif sayısı fazladır. Bu nedenle seçtiğiniz tarife göre malzemelerinizi hazırlamanız gerekir. Asi Künefeleri gerek malzeme gerekse hazır ürünler konusunda geniş bir dağıtım ağına sahip. Bu nedenle, ne zaman isterseniz siparişinizi verebilirsiniz. Hatay`ın lezzetleri kısa zaman içinde sizinle buluşacak.

Özellikle kadayıf tarifleri konusunda farklı varyasyonlar göreceksiniz. Bunlarda küçük malzeme değişiklikleri ya da uygulamalarda küçük eklemeler bulunur. Bunları evde kendiniz rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bunun dışında eğer tercihiniz peynirli künefeyse, geleneksel peynir alternatiflerini almaya çalışın. Böyle bir imkan varsa emin olun Urfa, Antep ya da Hatay peynirleriyle künefeleriniz çok daha lezzetli olacaktır. Tuzsuz peynir seçmek bir hayli önemlidir. Çiğ süte yakın özellikte dil peyniri ve lor peyniri bu özelliklere sahiptir. Bu nedenle isterseniz, seçiminizi bu peynirlerden yana da kullanabilirsiniz.