Asi Künefeleri’nde En Özel Lezzetler

Asi Künefeleri’nde En Özel Lezzetler

Künefe, uzun yıllardır geleneksel bir lezzet olarak sunulur. Hatay künefe en bilinen seçenektir. Zaten künefenin anavatanı da Hatay olarak bilinir. Bunun yanı sıra elbette diğer yakın kentler de bu özelliklerden etkilenmiştir. Antep, Urfa, Antep, Adana, Mersin gibi şehirlerde de profesyonel olarak kadayıf ve künefe yapılır.

Özel Tatlar ve Asi

Künefe satışı konusunda en özel tatlar ve pratik sunumlar Asi Künefeleri`nde. İnsanların hayatlarının yoğun olması, bazı geleneksel lezzetler konusunda zorlayıcı olabilir. Bu nedenden dolayı, en özel tarifler daha pratik olarak tüketicilere sunulur.

Dondurulmuş künefe buna en güzel örnektir. Ne zaman isterseniz dondurulmuş seçenekleri alabilir ve her zaman misafirleriniz için hazır olabilirsiniz. En özel seçenekler için yapmanız gereken sadece sipariş vermek. Toptan ya da perakende olarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Asi Künefeleri bol seçenek sunar. Kadayıf ve künefe malzemelerini seçebilir ya da direkt hazır ürünleri alabilirsiniz. En özel ve güzel tatlar için, hazır paketleri alıp dakikalar içinde tatlılarınızı hazır hale getirebilirsiniz. Elbette bunun için tariflere uygun hareket etmeli ve kendi şerbetinizi yapmalısınız. Şerbet yapmaksa gayet kolaydır.

Kadayıf Hamuru Nasıl Yapılır?

İstanbul künefe için kadayıf hamuru ya da künefe hamuru yapmak gerekir. Her iki tatlının da ana malzemesi birebir aynıdır. Bu nedenle benzer tatlılardır ve görüntüde de aynı benzerlik vardır. kadayıf hamuru ince olduğu için herkese zor gelir. Oysa bu hamuru yapmak tahmin edilenden daha kolaydır.

Malzemeler:

Yapılışı: bir çırpma kabı alalım ve eleyerek iki unu da koyalım. İçini havuz gibi açıp su ve süt ekleyelim. Mikseri düşül ayarda açıp karışımı boza kıvamına gelene kadar, aynı hızda çırpalım. Sac tava varsa işiniz çok kolaydır. Yoksa bir krep tavası alabilirsiniz. kevgiri alın ve hamuru tavanın ya da sacın üzerine çizerek akıtın. Daha sonra hemen spatulayla kaldırın zira bir hayli çabuk pişecektir. Pişenleri alıp düz bir zeminde kurutun ve kullanıma hazır hale getirin.