Asi Künefe Markası Senelerin Kalitesini Önünüze çıkarıyor

Asi Künefe Markası Senelerin Kalitesini Önünüze çıkarıyor

Akdeniz bölgesinin doğu tarafındaki hatay iline ait olan künefe tatlısı bu bölgeye oldukça has bir lezzet konumundadır. Asıl yeri hatay olmasına karşın mersin adana Gaziantep Şanlıurfa gibi illerde de künefe yapımları olur. Ancak bu künefeler genellikle görünüm bakımından birbirinden farklıdır. Yine de genel kapsamı ile Hatay künefesinin tarifi her yerde aynıdır. Yapılan tel kadayıf katları arasına konulan özel peyniri ve üzerine de dökülen şerbeti ile ortaya muazzam bir görüntü ve lezzet çıkmaktadır. Biz de asi künefe markası olarak tam kırk senedir bu sektörün içindeyiz ve sizlere aynı kalite ve lezzette senelerdir bu tatlıyı sunuyoruz. Aynı zamanda da bu tatlıyı paketleyerek genel kapsamda diğer illere de gönderiyoruz. Böylece Ankara İzmir ve İstanbul künefe konusunda muazzam kaliteli bir tatlıya sahip olmuş oluyor.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Yapılır

Künefe iki katlı bir kadayıf arasına özel peynir konularak yapılan bir tatlıdır. Eğer bu tatlıyı hemen servis edecekseniz künefeyi ısıtıp üzerine de hazırladığınız şerbeti dökeniz gerekir. Ancak Dondurulmuş künefe deniliyorsa o halde yapılan ilk ham künefe asla ısıtılmıyor ve üzerine de hiçbir şerbet dökülmüyor. Bundan dolayı ham künefe ilk olarak özel buzhanelerinde donduruluyor sonra da paketlenerek satışlara sunuluyor.

Asi künefe markası olarak yaptığımız bu paket şeklindeki künefeler sayesinde Künefe satışında daha büyük karlar elde edebiliyoruz.

Dondurulmuş Künefenin Üzerine Dökülen Şerbetin Tarifi

Dondurulmuş olarak alacağınız künefeyi evlerinizde yemeniz için asi künefe markası olarak sizlere pektin arkasında şerbet tarifi bilgisini veriyoruz. Paketin arkasında yazan şeker ve su oranlarına göre bir tencerenin içine su ve şeker koyuyorsunuz. Ardından da bunu ocağın üzerine koyup kaynayana kadar ısıtıyorsunuz. Kaynama tamamlandıktan sonra da daha önceden ısıtmış olduğunuz paket künefenin üzerine döküyorsunuz. Bu sayede sıcak bir şekilde servise hazır hale gelmiş oluyor.

Antakyanın seçkin ikramı sloganı ile çıktığımız bu yolda en başlarda sadece bölgesel bir marka olmamıza karşın sırası ile hem ülke içinde hem de dünya genelinde önemli bir marka olduk.