Asi Künefe İle Lezzetin ve Kalitenin Tadına Bakın

Asi Künefe İle Lezzetin ve Kalitenin Tadına Bakın

Künefe Antakya ve Hatay bölgelerine has bir lezzettir. İlk başlarda yöresel bir lezzet olan bu tatlı zaman içinde hem ülke içinde yaygınlaşmış ardından da ulusal düzeyde önemli bir tatlı haline gelmiştir. Akdeniz bölgesinin doğusunda bulunan mersin adana Şanlıurfa Gaziantep gibi illerde de bu tatlının yapımı vardır. Ancak her ne kadar bu konuda görünüm bakımından farklı bir dizayn olsa da yapılışı olarak aynı tarif söz konusudur. Hatay künefe adı ile tüm dünyaya duyurulan bu tatlının ülkemizdeki en önemli imalat markası asi markasıdır. Antakya`nın seçkin ikramı şeklinde olan bu künefe antakyadan dünyaya açılan bir lezzet çeşididir. Aynı zamanda asi künefe markası olarak çıkartmış olduğumuz donmuş vaziyetteki paketlenmiş künefeleri ülkenin geneline göndererek Ankara İzmir Bursa ve İstanbul künefe konusunda da lezzetin gerisinde kalmamış oluyor.

Dondurulmuş Künefe Nasıl Yapılır

Künefe genel görünümü bakımından iki katlı kadayıf arasına özel bir peynir çeşidi konularak yapılan bir tatlı konumundadır. Bu şekilde yapılan tatlı henüz ısıtılmadan önce özel buzluklarda donduruluyor ve ardından da paketleniyor. Bu şekilde oluşan Dondurulmuş künefe paketleri sadece o bölgeye değil ülkenin dört bir yanına sipariş dahilinde otel lokanta restaurant market tatlı dükkanları gibi işletmelere satılmaktadır.

Bu dükkanlardan almış olduğunuz paket hallerdeki künefeleri ilk olarak paketinden çıkarınız ve bir tava üzerinde ısıtınız. Ardından da ocağın bir diğer bölümünde ise su ve şekerin karıştırılarak yapıldığı bir şerbet hazırlayınız. Bu şerbeti kaynamaya başlayana kadar ocakta tutunuz. Sonra da künefenin üzerine dökerek asıl tadını elde ediniz.

Asi Künefe Markasının Dondurulmuş Künefe Kalitesi

Asi künefe olarak imal ettiğimiz künefeleri önce dondurup sonra da paketliyor ve bu şekilde ülke genelindeki bazı işletmelere satıyoruz. Bu sayede sizler de hangi ilde olsanız bile bu muazzam lezzeti tadabiliyorsunuz. Tam 40 senelik bir lezzetimiz ve kalitemiz ile sizleri etkiliyoruz. Bu sayede de Künefe satışı kapsamında büyük kazançlar elde ediyoruz. Paketlediğimiz künefelerin arkasında da şerbetinin nasıl hazırlanacağı bilgisi vardır.