Antep Fıstıklı Künefe Satışı

Antep Fıstıklı Künefe Satışı

Birçok kişi tarafından Antep fıstıklı künefeler Türkiye`de en lezzetli olarak tanımlanan tatlılar arasında yer almaktadır. Künefe, şerbetli tatlı seven veya sevmeyen herkes tarafından kişiye uygun üretilebilecek şekilde oluşturulmuştur. Bundan dolayı hiçbir şekilde İskenderun künefe üzerinde bir dengeli geleneksel lezzet bulunmadığı düşünülmektedir. Hatay`ın bulunduğu bölge itibariyle farklı kültürlerin ve yemeklerin birleşim noktası olması, Türkiye`ye bu lezzetin kazandırılmasını kolaylaştırmıştır. Herkes için uygun şerbet miktarı ve aynı zamanda da tatlılık oranı bulunuyor. Kalori açısından bakıldığında da bir porsiyonda diğer tatlılara kıyasla daha düşük değerlerin bulunduğu görülebilmektedir.

Hatay Künefe Yapılışı ve Lezzetli Künefe

Bu zamana kadar satışı gerçekleştirilen ve piyasaya sürülen her bir tatlı için düzenli olarak üretim yapılması, tatlının tanınmasını kolaylaştırmıştır. İskenderun künefe aracılığıyla milyonlarca kişiye adını duyuran şehir olmasından ileri gelen bazı özelliklere sahiptir. Şehirde farklı farklı bölgelerde bulunan firmalarda son derece lezzetli künefeler yapılmaktadır. Bunun yanısıra evlerde de dondurulmuş bir şekilde bulunan künefeler pişirilerek, künefe yenilebilecek duruma getirilebilmektedir. Yürütülen çalışmaların her biri sayesinde İskenderun`un bu lezzeti çok büyük bir kitleyi doyurmaya yetmektedir. Her türlü et yemeğinin üzerine bu lezzetin mutlaka tadılması gerekmektedir.

En İyi Künefe Nerede Satılıyor?

Türkiye`de antep fıstıklı besinlerin büyük bir bölümü olağanüstü fiyatlardan satışa sunulmaya başlanmıştır. ASİ Künefe bu durumun önüne geçmek ve müşterileriyle arasındaki bağı koparmamak amacıyla fiyatları yükseltmiyor. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde verilen hizmet aracılığıyla büyük bir kitleye hitap edilmektedir. Hatay`ın meşhur tatlısının satışının yapılabilmesi için uzun bir süre deneyim elde edilmiştir.

İlk olarak Hatay`da ortaya çıkan ve daha sonra Türkiye`nin geleneksel lezzeti haline genel künefe, her gün binlerce adet üretilmekte ve satılmaktadır. Taze olarak üretilen peynirin tatlı bünyesindeki yeri, birçok tatlıdan farklı bir şekilde hayata geçirilmektedir. Tadından hiçbir şekilde taviz verilmeyecek şekilde yeniliklere imza atılmıştır. Isıtılma ve kullanılma süreci bakımından ASİ Künefe İskenderun künefe alanındaki öncülüğünü korumaktadır. Bu sayede de her türlü çalışma firmanın bünyesinde bulunan yüzlerce işçi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilebiliyor.