Antalya`nın Meşhur Künefecisi

Antalya`nın Meşhur Künefecisi

Antalya`da, Ankara`da, İstanbul ve diğer tüm şehirlerde, künefe tatlısına ulaşmanın son derece kolay olduğundan söz edebiliriz. Bunun sebebi ise hemen hemen her türlü yemek servisi yapan mekanlarda bu tatlının da muhakkak bulunmasıdır. Bu bağlamda Antalya kapsamında da son derece kolay bir şekilde künefe tatlısına ulaşabilir ve bu yol ile de tadabilirsiniz. Künefe Antalya kapsamında, hangi mekanlarda daha kaliteli bir şekilde ve daha lezzetli bir şekilde sunulmaktadır, sorusunun yanıtından önce, künefe hakkında da detaylı bir şekilde bilgi verebilir ve bu yönden de bir açıklama yapabiliriz.

Künefe ve Özellikleri

Bu künefe tatlısı, Hatay ili kapsamında ilk kez yapılmış ve sonrasında da Türkiye`nin her şehrine yayılmıştır. Söz konusu şehrin merkez ilçesi olan Antakya kapsamında meşhur olan tatlı, tel kadayıftan yapılmaktadır. Ayrıca içerisinde özel bir dil peyniri ve bunun yanı sıra üzerinde bulunan kaymak ve fıstık gibi malzemeler ile de ayrı bir lezzet kazandırılmıştır. Tereyağında genel olarak kızartılan bu tatlı, son derece lezzetli olarak bilinmekte ve tüketiciler tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. Künefe Antalya kapsamında, bu bağlamda en kaliteli künefeyi hangi mekanların sunduğundan da söz edebiliriz. Öncelikli olarak sadece Antalya şehrinde değil, diğer tüm şehirlerde de üretimine ve dağıtımına devam eden ve son derece yüksek bir kalite seviyesi ile hizmet veren ASİ künefelerinin bu noktada önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yani ASİ künefe markası kapsamında hizmet veren ve bu markadaki künefe ürünlerini servis eden mekanlar aracılığı ile künefe yiyebilirsiniz.

ASİ Dağıtım Noktaları

Söz konusu firma sadece güney bölgesinde, yani Antalya ya da Hatay bölgesinde değil, aynı zamanda İstanbul, Ankara ve bunun gibi diğer birçok farklı bölgede de aktif bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Künefe Antalya şehri içerisinde bulunan mekanların yanı sıra, söz ettiğimiz bu diğer büyük şehirler içerisindeki mekanlara da kaliteli bir şekilde dağıtım yapmakta ve tüketicilerin tamamına, orijinal Hatay künefe servisini ve diğer tatlı servislerini sağlayabilmektedir.