Antakya`da İmal Edilmekte Olan Künefe Ankara İlinde Nerelerde Satılır

Antakya`da İmal Edilmekte Olan Künefe Ankara İlinde Nerelerde Satılır

Künefe ülkemizin reklamını yaptığımız önemli bir lezzettir. Ülkemiz içinde doğu Akdeniz bölgesine has olan bu tatlı genel olarak ise Hatay ve İskenderun bölgelerine özgü bir tatlıdır. İki katlı kadayıf arasına konulan özel künefe peyniri ile imal edilen bu tatlının üzerine de su ve şekerden oluşan bir şerbet sıcak halindeyken dökülmesi gerekir. Bu şekilde üretimi yapılan künefeler önemli marka hallerine getirilmiş ve ülkenin dört bir yanına satışa sunulmuştur. Bu nedenle artık insanlar Künefe Ankara ilinde de bulabilmişlerdir. Başkentimiz Ankara ilinde önemli otel ve restaurantlar ile lokanta ve tatlı dükkanlarında bu şekilde hazır paketlenmiş olan künefeleri bulabilirsiniz. Uygun fiyatları ile de satın alarak evinizde bu zevki yaşayabilirsiniz.

Künefe Nasıl Yapılır

Künefeyi yapabilmek için öncelikle iki kat olacak şekilde bir kadayıfa ihtiyacınız olacaktır. Ardından da özel olarak kullanmanız gereken bir peynir çeşidini bu kadayıflar arasına koyarak künefenin yapımını tamamlayabilirsiniz. Tatlının yapımı sırasında arasına konulacak olan peynirin keçi ve inek sütünden yapılmış olması gerekir. Aynı zamanda da bu peynirlerin tuzsuz bir özellikte olması gerekir. Bu sayede kadayıf ile de daha güzel bir uyum yakalayan peynir birleşecek ve önce bir tavada bu künefe ısıtılacaktır. İşte bu aşamada künefe firmaları bunları dondurup paketlemektedir. Ardından da bu Künefe Ankara İstanbul İzmir gibi illere gönderilerek buralarda satışa sunuluyor. Eğer sizler bu şekilde bir künefe alırsanız bunun üzerine hazırlayacağınız şerbeti dökerek tatlıyı yiyebilirsiniz.

Dondurulmuş Künefe Konusunda Asi Künefe Markası

Asi künefe markası Antakya da imallerini gerçekleştiren bir markadır. 40 senelik bir geçmişi olan ve bu seneler içinde de kalite ve lezzeti bir arada sizlere sunan bu marka ürettiği künefeleri ülkenin dört bir yanına göndermektedir. Bu sayede Künefe Ankarave İstanbul gibi büyük şehirlere gönderilip buralardaki müşterilere sunuluyor.

Asi künefe markası künefe içinde kullandığı peynir ile de oldukça güzel bir lezzet yakalamış ve 40 senelik bir tarifi ile size her daim aynı kaliteyi sunmaktadır.