Antakyada İmal Edilen Hazır Künefe Satışı Ne Durumdadır

Antakyada İmal Edilen Hazır Künefe Satışı Ne Durumdadır

Ülkemizde bir çok yerde Hazır Künefe Satışı yapılmaktadır. Genellikle de tatlı dükkanlarında yapılan bu satışlar aslında Akdeniz bölgesinin doğu tarafında üretilmektedir. İki katlı kadayıf arasına konulan özel peyniri ile ve de üzerine dökülen şerbeti ile son derece güzel bir lezzet olan künefe sadece yöresel bir lezzet olmayıp aynı zamanda da tüm ülkeye yayılmıştır. Aynı zamanda Hatay künefelerinin ülke dışına da çıkarak yurt dışındaki ülkelere de ihracat yapıldığını söyleyebiliriz. Bir nevi bu tatlı ülkemizi ve de hatay bölgesini temsil etmekte ve reklamını yapmaktadır. Bu nedenle de tüm dünya genelinde bu tatlının satışları oldukça önemli bir yükseliş içindedir. İnsanlar artı hazır bir şekilde paketlenmiş hallerini eve alarak kendileri bunu pişirip yiyorlar.

Künefenin Yapılış Tarifi Nasıldır

Künefe aslında görünüm bakımından oldukça kolay bir yapılışı olmasına rağmen malzemelerindeki uyum yakalanmadığı takdirde zor bir tatlı olmaktadır. İlk önce yapılması gereken iki kat kadayıf açılması ve de bunun arasına da özel künefe peyniri konulmalıdır. Künefede kullanılan peynirin tadı da bu tatlı için son derece önemlidir. Bu noktada tercih edilen tatlıya baktığımızda keçi ya da inek sütünden elde edilen ve tuzsuz olan peynir çeşididir.

Bu şekilde künefe yapıldıktan sonra bir ocakta ısıtılmalı ve üzerine dökülmesi için şerbet hazırlanmasına da girişilmelidir. Belirli oranlarda olan su ve şeker karışımını kaynatana kadar karıştırıp ardından da künefenin üzerine koyuyorsunuz. Hazır künefelerde ise sadece şerbet hazırlamanız yeterlidir. Bu nedenle günümüzde Hazır Künefe Satışı daha ön plandadır.

Hazır Künefe Denilince Akla Gelen İlk Marka

Hazır künefe de künefe markalarının imalat fabrikalarında imal ettikleri bu tatlıyı dondurup paketledikleri halidir. Bu konuda Antakya`nın seçkin ikramı olan asi künefe markası sizlere en kaliteli dondurulmuş hazır künefeleri sunuyor. 40 yıldır seçkin tadı ve kalitesi ile birlikte fiyatındaki uygunluğu sayesinde de ülke içinde bir çok insan tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle bu markanın Hazır Künefe Satışı oldukça yüksek değerlere ulaşmaktadır.